Teammanager Personeel & Organisatie
Teammanager Personeel & Organisatie - Gemeente Woerden Oudewater via Galan Groep
18-7-2025Bedrijfsnaam: Gemeente Woerden Oudewater via Galan Groep
De NVP Sollicitatiecode wordt gehanteerd: Nee
Voor meer informatie kunt u bij sollicitatiecode een kijkje nemen.
Functieomschrijving
Jouw rol en verantwoordelijkheden
Als teammanager P&O ben je ons boegbeeld op het gebied van P&O en tevens verantwoordelijk voor het aansturen, motiveren en ontwikkelen van het team P&O. Je snapt wat er nodig is om het team zo goed mogelijk te laten presteren en realiseert een prettige werkomgeving. Je neemt deel aan strategische besluitvorming en vertaalt dit naar concrete plannen en voorstellen.
Daarbij past een sterk mandaat en dat krijg je ook. Binnen de opdracht en kaders, ben je verantwoordelijk voor de resultaten, organisatie, werkprocessen, medewerkers en middelen van je taakgebied en neem je beslissingen – waarbij je anderen goed geïnformeerd houdt.
Je zorgt ervoor dat de bestuurlijke en ambtelijke opdracht voor je medewerkers helder is. Als teammanager P&O speel je ook een cruciale rol in de doorontwikkeling van de organisatie en ben je voor de directie en collega-managers adviseur en sparringpartner.
Met het team werk je aan het uitbouwen en ontwikkelen van alle personeelsgerelateerde opgaven. Het ontwikkelen, werven en behoud van onze medewerkers is een prioriteit van onze organisatie. Je zorgt voor verbinding, inspiratie en bent benaderbaar en zichtbaar. Je hebt een coachende stijl van leiding geven, ziet het samen optrekken met de andere managers als vanzelfsprekend en staat ook voor je zaak binnen het MT.
Als ervaren P&O manager heb je een heldere visie op personeelsbeleid in de huidige krapte van de arbeidsmarkt en de positie van gemeenten daarbinnen. Je kan goed organiseren en weet jouw visie om te zetten in de praktijk. Je zorgt voor realisatie van de ingezette plannen en bewaakt het tempo, versnelt waar dat kan maar durft ook te temporiseren als dat moet.
Daarnaast ben je verantwoordelijk voor organisatieadvies en ontwikkeling (de “O”); zo is er bijvoorbeeld gestart met de ontwikkeling van een leiderschapstraject (cultuur) voor onze collega’s. Je adviseert tenslotte ook de algemeen directeur in diens rol van WOR bestuurder.
Jouw team
Het team P&O werkt met zo’n 15 collega’s dagelijks aan actuele P&O-zaken binnen onze organisatie, zoals het ondersteunen van de verschillende afdelingen bij de werving en selectie van nieuwe collega’s, het optimaliseren en bewaken van de werkomstandigheden en het op orde houden van de personeelsadministratie en -dossiers (fysiek en digitaal). Strategische onderwerpen als een visie op aantrekkelijk werkgeverschap en het vormgeven van (nieuw) strategisch HR-beleid staan continu op de agenda.
Het team is de afgelopen twee jaar flink versterkt en in ontwikkeling. Een mooie mix van flink wat relatief nieuwe mensen en een aantal collega’s met langere ervaring. We springen over en weer bij als dat nodig is. We werken hard en hebben hart voor het werk dat we doen. Tegelijkertijd kijken we uit naar je komst om met ons richting te bepalen en ook de juiste balans in het werk te bewaken.
Je taakgebieden
Als teammanager P&O:
- Draag je bij aan de realisatie van concernbrede opgaven en de integrale coördinatie en samenhang van het handelen in de organisatie.
- Ben je als adviserend lid van het directieteam verantwoordelijk voor de doelstellingen en de ontwikkeling van het domein, de realisatie van domeinbrede opgaven en de integrale coördinatie en samenhang van het handelen in het domein.
- Ben je binnen de kaders en opdracht verantwoordelijk voor de voorbereiding en uitvoering van het teamplan (inhoud, budget, capaciteit, legitimiteit). Vertegenwoordigt het team in de directie, rapporteert over ontwikkelingen, processen en resultaten aan de domeindirecteur en neemt (zelfstandig) deel aan de afstemming met bestuurlijke opdrachtgevers.
- Ben je binnen de gestelde opdracht, organisatiebrede kaders en wet- en regelgeving volledig verantwoordelijk voor de resultaten, organisatie werkprocessen, medewerkers en middelen (budgetten) van het eigen taakgebied van het team.
- Ben je op verzoek van de domeindirecteur ambtelijk opdrachtgever voor projecten.
- Ben je adviseur van de WOR-bestuurder.
- Ben je verantwoordelijk voor de P&C op teamdoelen en resultaten. Stuurt op de realisatie van de doelen uit het teamplan, en legt op verzoek namens de domeindirecteur verantwoording af aan de bestuurlijke opdrachtgever(s) over de teamspecifieke resultaten.
- Ben je vanuit de eigen inhoud sparringpartner voor directeur, collega teammanagers, strategisch adviseurs en (namens de domeindirecteur) het college.
- Ben je – binnen budget – verantwoordelijk voor de formatie en bezetting van het team.
- Escaleer je naar de domeindirecteur bij afwijkingen van het team-doelstellingen en prioriteiten, en naar het domein-MT bij teamoverstijgende ontwikkelingen.
- Ben je als hiërarchisch leidinggevende verantwoordelijk voor coaching, ontwikkeling en beoordeling van de medewerkers.
- Ben je vertegenwoordiger en ambassadeur van de gemeente binnen en buiten de organisatie.
Functie-eisen
Wat breng jij mee?
Je bent in staat om vraagstukken integraal te bekijken en te analyseren. Jij fungeert als strategische sparringpartner voor het team en stelt mensen in staat boven zichzelf uit te stijgen. Als dat nodig is, hak je snel een knoop door. Je hebt lef en humor, bent iemand die weet hoe je de collega’s mee krijgt en weet grenzen te bewaken.
Feedback geven en ontvangen is voor jou vanzelfsprekend. Je bent flexibel, stressbestendig en daadkrachtig. Proces- en projectmatig ben je sterk en je weet hoofd- en bijzaken van elkaar te onderscheiden. Hierdoor weet jij doelstellingen om te zetten in acties én resultaten. De gemeenten Woerden en Oudewater bieden jou waar mogelijk de ruimte om dat te doen.
Wat zien we graag in jou?
- Je bent zichtbaar, benaderbaar en bent als teammanager P&O goed in staat om de directie en het management van de juiste inzichten en adviezen te voorzien.
- Je bent verbindend in je aanpak, maar durft ook te spiegelen, dilemma’s op tafel te leggen en daarin keuzes te (helpen) maken. Je legt gemakkelijk connecties met andere teams en expertisegebieden en denkt van nature ‘van buiten naar binnen’.
- Je werkt Procesmatig op basis van gemaakte afspraken en stuurt daarop. Je bent proactief en een stevige regisseur en ook adviseur. Je spreekt aan, neemt eigenaarschap en verantwoordelijkheid.
- Je vertaalt organisatiedoelen naar doelstellingen voor jouw team, waarbij je de teamleden in positie zet. Je ontwikkelt graag je team door en je geeft medewerkers daarbij de ruimte om zelf de aanpak van vraagstukken te organiseren.
- Andere projecten pak je coördinerend, zoals de verdere implementatie van processen rondom HR21 (ons beoogde nieuwe functiewaarderingssysteem) en het invoeren van een nieuw personeels- en salarissysteem.
- Je onderhoudt gemakkelijk en goed contact met de gehele directie alsook met de portefeuillehouders P&O van beide gemeenten en andere stakeholders buiten je eigen domein.
En verder?
- Je hebt aantoonbaar werk- en denkniveau op minimaal hbo-niveau.
- Je bent fulltime (36 uur) beschikbaar.
- Je beschikt over ruime ervaring in het leiden van grote teams binnen een politiek bestuurlijke omgeving.
- Je hebt ervaring met Personeel & Organisatie binnen een gemeente.
- Je weet wat het is om een team op te bouwen, hebt ervaring met verandermanagement en spreekt collega’s aan op hun verantwoordelijkheden.
- Je bent een leuk persoon, met ook een gezonde dosis humor en zelfreflectie.
Bedrijfsinformatie
De gemeenten Woerden en Oudewater liggen beide in het prachtige Groene Hart en werken samen in één ambtelijke organisatie, die daarmee ruim 63.000 inwoners bedient.
Ruim 5 jaar geleden betrok de organisatie een gerenoveerd modern kantoorpand in Woerden, waar dagelijks ruim 500 ambtenaren zich met ziel en zaligheid inzetten voor de beide samenlevingen. De organisatie kenmerkt zich als dynamisch en modern, met ambtenaren uit alle gelederen.
Werken bij de gemeente Woerden betekent werken voor de inwoners van de gemeente Woerden en Oudewater. Werk waar we trots op zijn, dat we samen doen en waar we elke dag een beetje beter in willen worden. We werken vanuit onze organisatievisie “Verbonden met het (Groene) hart” én onze kernwaarden: eigenaarschap, vertrouwen, samenspel en voortdurend leren en verbeteren.
We zijn één ambtelijke organisatie die werkt voor twee gemeentebesturen, een unieke combinatie; ieder met hun eigen gemeentelijke en politieke identiteit. Dat heeft invloed op de bestuurlijke beleidskeuzes die per gemeente worden gemaakt en daarmee ook op de ambtelijke ondersteuning. Dat maakt het werk voor de medewerkers interessant en uitdagend – het vraagt ook om een flinke dosis flexibiliteit en inlevingsvermogen.
We zijn volop bezig met het ontwikkelen van onze organisatie, omdat we altijd streven naar betere dienstverlening voor onze inwoners, ondernemers en partners. Dat doen we door slimmer samen te werken, waar nodig teams anders in te richten en meer samenhang te creëren in onze manier van werken. Zo bouwen we stap voor stap aan een krachtige organisatie die meebeweegt met wat de samenleving van ons vraagt.
Als teammanager speel jij een sleutelrol in dit proces. Je wordt onderdeel van een gedreven managementteam van 21 managers in totaal, waarin naast deze functie ruimte is voor nog 6 nieuwe collega’s in andere teams. Met de domeindirecteuren en als direct leidinggevende de directeur Bedrijfsvoering, werken jullie samen aan het succesvol vormgeven en neerzetten van onze dienstverlening.
Reageren
De werving- en selectieprocedure wordt begeleid door Ronald Bruin en Gerard Kuipers van de Galan Groep. Zij voeren de gesprekken met (in potentie) voor de functie geschikte kandidaten, daaruit volgt een presentatie aan de opdrachtgever. Op basis hiervan worden kandidaten uitgenodigd voor de selectiegesprekken bij de gemeente Woerden.
- Sluiting reactietermijn: 8 september 2025
- 1e ronde selectiegesprekken: 25 september 2025 van 13.00 uur tot 17.00 uur
- 2e ronde selectiegesprekken: 2 oktober 2025 van 09.00 uur tot 12.00 uur
- Indiensttreding: 1 december 2025 (uiterlijk 1 januari 2026)
Solliciteer via het sollicitatieformulier op de website.
Geïnteresseerde kandidaten wordt gevraagd in hun agenda rekening te houden met de geplande momenten van de (voor)selectiegesprekken.
De procedure wordt tegelijkertijd in- en extern opengesteld. Een assessment kan onderdeel uitmaken van de selectieprocedure.
Voor meer informatie over de inhoud van de functie kun je contact opnemen Ronald Bruin of Gerard Kuipers, telefoon 035 694 8000.
Meer weten over deze vacature? Of reageren als de reactietermijn reeds gesloten is? Vul dan het contactformulier op de website in, of neem contact met ons op via: 035 694 8000.
Overige informatie
Aanbod
Je komt in dienst bij de gemeente Woerden. Woerden & Oudewater biedt goede arbeidsvoorwaarden – zoals een maximaal salaris per 1 januari 2026 van € 7.740 (schaal 13) en ruim 25 vakantiedagen op basis van 36 uur per week (het niveau van de functie is daarbij indicatief – in afwachting van een nieuw functie-waarderingssysteem). Daarnaast krijg je een contract voor onbepaalde tijd als we na een jaar het gevoel hebben bij elkaar te passen.
Boven op je salaris ontvang je een persoonlijk Individueel Keuze Budget van 17.05% (inclusief 8% vakantiegeld) dat je naar keuze kunt inzetten voor bijvoorbeeld extra salaris of het kopen van extra verlofdagen. En ook de overige salarisvoorwaarden zijn bij ons goed geregeld, zoals een goede pensioenbijdrage via het ABP.
Je werkt vanuit het prachtige kantoor in het gemeentehuis in Woerden, de plek waar jij je collega’s ontmoet. Maar ook werken op het stadskantoor in Oudewater, het stadserf, projectlocatie of vanuit huis behoort tot de mogelijkheden.